rura miedziana 15/1 twarda (2,5mb)

  • Dodaj recenzję:
  • CURUSA15125
  • Czas realizacji: standardowo 24h
  • mb.
  • 15,30 zł / mb.
Średnica rury [mm]: 15

Rura miedziana 15/1 twarda (2,5mb)

Rura miedziana twarda przeznaczona jest do stosowania w instalacjach wodociągowych ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania i gazu. Rura miedziana Cu-DHP dostępna jest w twardych odcinkach (prętach). Dodatkowo, trwale oznaczona zgodnie z europejskim standardem EN 1057.

Prezentowana rura miedziana została wykonana z materiału wysokiej jakości, co zapewnia jej długą i bezpieczną eksploatację. Jest pokryta warstwą tlenku, który zapobiega kontaktowi z powietrzem oraz wodą, a co za tym idzie - nie poddaje się korozji. Rurka miedziana nie powinna łączyć się bezpośrednio w jednej instalacji z elementami wykonanymi z innych metali (grzejniki, pompy, zbiorniki) ze względu na tzw. korozję elektrochemiczną.

Rura miedziana 15 - zastosowanie

Materiał tego rodzaju można stosować do instalacji różnego rodzaju, takich jak: wodno-sanitarnych, grzewczych: grzejników, ogrzewania podłogowego, promienników płytowych, dystrybuujących gazy oraz paliwa ciekłe, usuwających wodę z odpadów sanitarnych. Czystość wewnętrznej powierzchni nie zawierającej pozostałości węgla, gwarantuje zabezpieczenie rury przed korozją nie wpływając negatywnie na stan czystości wody. Właściwości mechaniczne powodują, że ich stosowanie jest szybkie i łatwe, dzięki podatności na zginanie, rozszerzanie i cięcie.

Rura miedziana 15 ma znacznie mniejsze opory niż rura stalowa, co pozwala na stosowanie znacznie mniejszych średnic przewodów, a tym samym zmniejsza zużycie cieczy w danej instalacji. Pomimo wysokiej jakości wykonania, dostępna jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, dzięki czemu ułożenie nawet długiej instalacji jest bardzo ekonomiczne.

Pliki do pobrania: